15 | 07 | 2024
TAWERS TIG

robot tawers tig

W robotach spawalniczych dominują systemy do spawania metodą MAG (około 90%), mimo to systemy do spawania TIG odgrywają coraz większą rolę. Znajdują one zastosowanie szczególnie tam gdzie wymagana jest wysoka estetyka połączeń spawanych jak na przykład w produkcji metalowych mebli biurowych z odkrytymi połączeniami spawanymi czy precyzyjnych elementach ze stali kwasoodpornych (połączenia rurowe, trójniki, prostopadłościany, etc.).

Rewolucyjnym osiągnięciem systemu TAWERS - TIG jest SOFTWARE, który umożliwia wykorzystanie wcześniej opracowanego systemu zrobotyzowanego TAWERS - MAG . Zmiana metody z TIG na MAG lub MAG na TIG odbywa się poprzez komendy na panelu sterowniczym po uprzednim zamontowaniu odpowiedniej głowicy MAG lub TIG i co bardzo ważne z zastosowaniem tego samego podajnika drutu.

System TAWERS eliminuje wady systemów klasycznych do spawania metodą TIG, takie jak:
- mała prędkość spawania
- skomplikowana i czasochłonna wymiana elektrody nietopliwej
- skomplikowane i czasochłonne ustawienie kierunku wysuwu drutu (spoiwa)
- czasochłonna regulacja odległości elektrody nietopliwej od materiału spawanego
- niestabilne podawanie drutu (spoiwa) wynikające z zakrzywienia końcówki podającej drut
- krótka żywotność przewodu chłodzącego i tulejki wodnej wynikająca z zakrzywienia końcówki
- skomplikowany system ekranowania układu z uwagi na stosowanie przy zajarzaniu wysokiej częstotliwości HF (High Frequency)
- bardzo mała elastyczność układu związana z gabarytami głowicy TIG
- mała dostępność głowicy TIG do skomplikowanych kształtów

Dla systemu TAWERS opracowano nową głowicę z uchwytem TIG, która charakteryzuje się czterema nowatorskimi rozwiązaniami:
- Funkcja zajarzania łuku przez dotyk (Touch Sensing Start) eliminuje zakłócenia układów elektrycznych pojawiających się przy stosowaniu zajarzania wysokiej częstotliwości High Frequency
- Zastosowanie prostej końcówki wysuwu drutu redukuje tarcie jakie występuje w systemach podawania drutu poprzez zagiętą końcówkę
- Nowa bardzo zwarta konstrukcja umożliwiająca spawanie w trudno dostępnych miejscach

Z uwagi na super szybką komunikację TAWERS SP - MAG - TIG jest obecnie najbardziej zaawansowanym technologicznie w świecie zrobotyzowanym systemem do spawania. 
TAWERS SP - MAG - TIG jest pierwszym w świecie zrobotyzowanym systemem, w którym źródła prądu MAG i TIG są bezpośrednio w sterowniku robota TAWERS SP - MAG - TIG jest najbardziej ekonomicznym w świecie systemem zrobotyzowanym TAWERS SP - MAG - TIG jest najbezpieczniejszym systemem zrobotyzowanym dzięki nowatorskiej technologii antykolizyjnej robota jako całości. 
System TAWERS dzięki zwartej głowicy z uchwytem TIG umożliwia spawanie w trudno dostępnych miejscach.

 
Reklama
Google+