25 | 02 | 2024
Thick Plate

Funkcja Thick Plate – programowanie spoin wielościegowych. Okno z parametrami Pthick Plate

Istnieją dwa sposoby programowania spoin wielościegowych. Pierwsza, standardowa zakłada napisanie każdego ściegu osobno co jest zajęciem bardzo pracochłonnym i przysparzającym wielu trudności programistom. Druga zakłada użycie specjalnych funkcji generujących ściegi automatycznie. W tym celu firma PANASONIC opracowała innowacyjny software Thick Plate. Ideą tego rozwiązania jest napisanie przez programistę jedynie pierwszego ściegu, na podstawie którego automatycznie tworzone są kolejne. Algorytm ten oczywiście uwzględnia zmianę kąta palnika i jego przesunięcie w kolejnych ściegach. 
zlacze waskie szerokie


Thick Plate umożliwia również spawanie złącza o nierównomiernej szerokości rowka spawalniczego. Częstotliwość ruchu oscylacyjnego dopasowuje się wówczas do zmiennej szerokości złącza.

docisk pneumatyczny

Funkcja Thick Plate z sensorem dotyku typu Groove Touch Sensor wymaga zastosowania specjalistycznego palnika z pneumatycznym dociskiem drutu spawalniczego. Dzięki temu rozwiązaniu możliwy jest pionowy pomiar drutem spawalniczym.sekwencja ruchu rozszerzonego
Sensor dotyku dla blach ukosowanych  – Groove Touch Sensor Function

Wersja rozszerzona umożliwia również wykrywanie ukosowania. Pozwala to na dokładne zlokalizowanie złącza i określenie wielkości rowka spawalniczego. Pomiar odbywa się poprzez dotknięcie drutem charakterystycznych punktów detalu. Aby pomiar był jak najbardziej dokładny drut podczas pomiaru blokowany jest za pomocą siłownika pneumatycznego w specjalnie skonstruowanym uchwycie spawalniczym PANASONIC. Dodatkowo zainstalowano siłowniki w podajniku drutu, które dociskają rolki tak, aby drut się nie przemieszczał.


sekwencja ruchu rozszerzonego
przyklad realizacji
Przykładowa realizacja

Zrobotyzowany system do spawania podłużnic do koparek.
Technika Spawalnicza dysponuje technologią, która może zostać zaimplementowana

w autorskim systemie tworzonym pod indywidualne zamówienie.

innowacyjna gospodarka

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ

Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO

DOTACJE NA INNOWACJE

 
Reklama
Google+